Kotły żeliwne z podajnikiem ślimakowymkotły żeliwne z podajnikiem
FB AUTOMATIC PLUS to kocioł żeliwny z automatycznym podajnikiem ślimakowym na paliwa stałe. Jest produktem najwyższej jakości zbudowanym z najlepszych komponentów. Korpus z żeliwa, wykonany jest przez jedną z najlepszych europejskich odlewni co gwarantuje komfortową i oszczędną eksploatację przez długie lata. Jest doskonale dopasowany do obecnych oczekiwań i potrzeb polskich klientów. Trwały żeliwny wymiennik i możliwość spalania kilku rodzajów paliw na dwóch paleniskach zapewniają trwałość i niskie koszty eksploatacji.

Kotły FB AUTOMATIC PLUS wyposażone są w uniwersalny palnik retortowy osiągający wysokie parametry spalania, pozwala to na opalanie węglem typu eko-groszek jak i gorszych jego sortów np.mieszanką eko-groszku z miałem. Dodatkowa komora spalania z rusztem wodnym umożliwia spalanie różnorodnych paliw w trybie ręcznym.

Nasze kotły wyposażone są w łatwy w obsłudze sterownik, a system menu wyświetlający pełne komunikaty sprawia, że dostęp do wszystkich funkcji kotła jest przejrzysty. Steruje on procesem spalania w sposób automatyczny, dobierając czasy podawania węgla, kontrolując pracę dmuchawy, pomp obiegowych, by w sposób jak najbardziej ekonomiczny dostarczyć potrzebną w danym momencie energię. Steruje również procesem grzania ciepłej wody użytkowej Wszelkie możliwości sterownika są szczegółowo opisane w dokumentacji technicznej.

Nasza oferta obejmuje umieszczenie podajnika ślimakowego z lewej lub prawej strony kotła. Zastosowanie zasobnika na paliwo o różnych wielkościach jest dużą zaletą naszego urządzenia. Zastosowanie w kotle rozbudowanego sterownika daje możliwość wyłączenia pracy automatycz- nej i przejście na sterowanie pracą samego wentylatora przy eksploatacji kotła w sposób tradycyjny. Wszystko to, plus duży zakres dostępnych mocy kotła FB AUTOMATIC PLUS sprawia, że znajdują one zastosowanie w instalacjach centralnego ogrzewania w budynkach mieszkalnych, obiektach handlowych, użytkowych, warsztatach i gospodarstwach wiejskich.

Kotły FB AUTOMATIC PLUS należą do grupy stałopalnych kotłów wodnych, niskotemperaturowych i jako takie nie podlegają rejestracji w rejonowym Urzędzie Dozoru Technicznego. Mogą być stosowane wyłącznie w instalacjach wodnych systemu otwartego z obiegiem grawitacyjnym lub wymuszonym, posiadających zabezpieczenia zgodne z wymaganiami dotyczącymi zabezpieczeń ogrzewań wodnych systemu otwartego.Parametry techniczne kotła:
Moc znamionowa kotłaKw2329354249
Liczba członówszt.45678
Pojemność wody w kotlel2731353943
Pojemność komory spalaniadm³25,53442,55159,5
Dopuszczalne ciśnienie wodybar4,04,04,04,04,0
Średnica zew.czopuchamm150
Zalecana temp.wody°C55 - 80
Pojemność zasobnika paliwal230350

Wymiary urządzenia - orientacyjne:
Głębokośćmm455555655755855
Wysokośćmm1500
Szerokość kotłamm470
Szerokość zestawumm1200
Masa kotłakg285320370420480